Haber

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’ndan Türkiye’ye portatif x-ray cihazları

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) dün yaptığı açıklamada, Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından Türkiye’ye taşınabilir tıbbi röntgen cihazları gönderdiğini ve göndermeye devam edeceğini duyurdu. IAEA ayrıca binalardaki yapısal hasarı değerlendirmek için ‘tahribatsız test ekipmanı’ ihtiyacını değerlendirdiğini vurguladı.

Avusturya merkezli IAEA, Türkiye’yi ve Suriye’nin kuzeybatısını etkileyen 6 Şubat depremlerinin ardından bu hafta taşınabilir tıbbi röntgen cihazları gönderdiklerini ve ek bir destek paketi ile göndermeye devam edeceklerini bildirdi. Açıklamada, “IAEA’nın ilk acil destek paketinde, ülkenin baskı altındaki tıbbi müdahale sistemini güçlendirmek için acil yardım olarak Türkiye’ye portatif ve portatif X-ray cihazları gönderdiği”, ilave cihazların temin edilerek gönderileceği belirtildi. gelecek günlerde.

IAEA yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde teslim edilecek destek paketi için şu ifadelere yer verdi; “IAEA, önümüzdeki haftalarda Türkiye ve Suriye’ye X-ray cihazları ve teknik destek dahil olmak üzere daha fazla destek paketi göndermeye hazırlanıyor. Kurum ve iki ülkenin de binaların yapısal hasarını ödemesi gerekiyor. Ayrıca takdir ediyor. için tahribatsız muayene ekipmanına olan ihtiyaç

haber-palu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu