Haber

TBB’den Memduh Büyükkılıç’a ödül

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliği’nin Ankara’da düzenlenen komisyon toplantısına ve Şehirlerde İnanç Turizminin Desteklenmesi Fikir ve Proje Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara’da düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Komite Toplantısı ve Ocak 2023 Olağan Meclis Toplantısı’na katılarak Kayseri’yi temsil etti. Meclis üyesi olarak Kayseri’yi temsil eden Önder Büyükkılıç, gündem maddelerinin kararlaştırıldığı toplantının hayırlı olmasını diledi.

BÜYÜKKILIÇ İNANÇ TURİZMİNİ DESTEKLEYİCİ FİKİR VE PROJE YARIŞMASINDA ÖDÜL ALDI

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından uluslararası kuruluşlar ve merkezi yönetim tarafından öne çıkarılan konularda belediyeler düzeyinde farkındalık yaratmak amacıyla yarışmalar düzenlenmektedir. Bu çerçevede ‘Kentlerde İnanç Turizminin Desteklenmesine Yönelik Fikir ve Proje Yarışması’ düzenlendi.

Başkan Büyükkılıç, toplantıların ardından Kentlerde İnanç Turizminin Desteklenmesine Yönelik Fikir ve Proje Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı.

Törende, Kentlerde İnanç Turizminin Desteklenmesi Fikir ve Proje Yarışması vesilesiyle Önder Büyükkılıç’a ödül verildi.

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İnançlar Ülkesi Kayseri’ adlı projesinin ödüle layık görüldüğünü belirterek, “Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Güzelöz köyünde dünyaya gelen Aziz George’u ev sahipliği yapan St. birçok medeniyete, Hıristiyan inancının cezbedici bir değeri olan, Kayseri’de inanç turizminin canlanmasını sağlayacak bir projedir.”

Büyükşehir Belediyesi olarak Kayseri’nin tarihine sahip çıktıklarının altını çizen Büyükkılıç, bir açık hava müzesi olan Kayseri’nin her yerinde tarihi yerleri yeniden canlandırarak tarihi yerleri turizme kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

haber-kahramankazan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu