Haber

Sağ Parti Genel Başkanı Serdaroğlu, Yazılı Gerekçeli Hapis Cezası Nedeniyle Yarın Hapishaneye Girecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında 2018 yılında yazdığı bir yazıdan yargılandığı Sağ Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, yarın 2 ay 17 gün hapis cezasıyla yargılanacak.

Doğru Parti Genel Başkanı, eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rıfat Serdaroğlu hakkında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında 26 Eylül 2018’de yayınlanan bir yazıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Açılan davada Serdaroğlu’nun savunmasının alınmadığı ve gıyabında karar verildiği öğrenildi.

Serdaroğlu’nun yarın İzmir Aliağa 4 Nolu Kapalı Cezaevi’nde 2 ay 17 gün tutuklu kalacağı belirtildi.

Hakkındaki kararı değerlendiren Serdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada; “Bu olaylar bizi korkutmuyor. Laik Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarına karşı her koşulda mücadele etmeye devam edeceğiz. Bize zulmetmemize neden olan siyasetçi-bürokrat kim ise mutlaka bağımsız Türk yargısı önünde hesap verecektir. geçmişte de sorduk asıl korkması gerekenler Bahçeli’nin dediği gibi ‘Define hırsızları’ ve ‘Kandil uşakları’. “Laik Cumhuriyet’i, Atatürk Unsurlarını ve İnkılâpları asla sahipsiz bırakmayacağız. Değerlerimize ulaşan bu bağnaz elleri kıracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu