Haber

CHP Kadın Kolları seçim kampanyasında sözlü saldırıya uğradı

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Işık Kodal ve beraberindeki hanımlar bugün. oy Çalışmaları yürütürken bölgedeki esnafın ‘Siz teröristsiniz’ diyerek saldırı sözüne tepki gösterdiler. Horzum, “Şu anda olay polise intikal etti. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Erzurum’da yaptıkları gibi Trabzon’da da yaptılar, Urfa’da yaptıkları gibi bundan da çekinmiyorlar.” Denizli’de yapın, ortaya çıkmaya başladılar” dedi.

Bir görgü tanığı, “Kız kardeşime sen teröristsin, PKK’lısın dedi. Ben müdahale etmek zorunda kaldım” dedi. Işık Kodal, “Ama bu artık çok oldu. ‘Sen teröristsin’ dedi. ‘Teröristler burada yaşayamaz, defolun bu mahalleden’ dediler.”

“Kaybedeceklerini anlayınca kötü yüzleri görüldü”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum şunları söyledi:

“Bugün Denizli’de istemediğimiz bir olay yaşadık. Pahalı kadın şubelerimiz işbaşı yapınca ellerindeki broşürleri dağıtıyorlar. Malum seçim dönemi ve çalışıyoruz. Maalesef bir arkadaşımız biz de o zaman iş başındayız. AKP yöneticisi olduğunu bilen kadınlarımızın önünü tıkadı, kadın olduğu halde defalarca hakaret etti, kovmaya çalıştı, hanımlarımız rahatsız oldu, çok şükür yoldan geçen tedbirli vatandaşlarımız müdahale etti Şu anda olay polise intikal etti şikayetçi olduk Erzurum’da yaptıkları gibi Trabzon’da da bu saldırıyı Urfa’da Denizli’de yaptıkları gibi yapmadılar. Kaybedeceklerini anlayınca her türlü kötü yüzü göstermeye başladılar ama bu aksilikler ne kadınlarımızı, ne gençlerimizi, ne partililerimizi, ne de vatandaşlarımızı yıldıramayacak.Her zamankinden daha çok çalışacağız. .Pazartesi günü hep huzur içinde bir ülkeye uyanacağız. Haydi Denizli lütfen sandığa gidin. Yapılanlara rağmen lütfen sandığa gidin.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

seydiler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu